Czy to oszustwo pieniędzy czy też społeczne normy?

Pin It

Oszustwo pieniędzy? Co to jest takiego? Czy pieniądze oszukują ciebie, czy może to ty oszukujesz pieniądze? 

Zacznijmy w ten sposób: twój umysł jest tak zaprojektowany aby robić i dążyć do tego co lubisz i unikać tego czego nie lubisz. Jeśli więc masz w sobie jakiekolwiek negatywne podejście do pieniędzy, twoje działania związane z zarabianiem pieniędzy będą minimalne do tego stopnia, żeby po prostu wiązać tylko koniec z końcem.
Więc jak? Wystarcza Ci pieniędzy do pierwszego?

oszustwo pieniędzy

Jeśli w jakiś sposób nie lubisz pieniędzy, to jest to jak z daniem na obiad: tej potrawy, za którą nie przepadasz będziesz albo unikać, albo w ogóle nie będziesz chcieć o niej słyszeć. Ten sam mechanizm dotyczy twoich możliwości zarobkowych.

Dlaczego tak się dzieje?

No cóż w naszym społeczeństwie tak się utarło, że pieniądze i wszystko, co ich dotyczy uważane są za złe. Tylko mała grupa ludzi na świecie jest w posiadaniu większej ilości pieniędzy.  I to jest największe oszustwo pieniędzy. Wszyscy wmawiają ci, że te bogate osoby – ponieważ mają pieniądze są złymi ludźmi – ale wmawiają ci tylko po to, żebyś nie chciał mieć dużej ilości pieniędzy, bo wtedy będziesz zły. Nie lubisz więc pieniędzy poprzez wybór innych…, bo nie chcesz być zły, bo nie chcesz by rodzina, przyjaciele i znajomi nie mówili o tobie źle, nie odsunęli się od ciebie.

Ale jak jest naprawdę?

Ludzie, którzy lubią pieniądze mają je, ponieważ je lubią. Natomiast te utarte przekonania, że pieniądze niosą zło, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie, że bycie bogatym jest złe, że same pieniądze są źródłem wszelkiego zła powoduje że osoby które uwierzyły w to nie mają szansy na to, by być bogatymi.

Pamiętaj, że nie chodzi o to, aby być bajecznie bogatym, ale być na takim poziomie, żeby zarabiać wystarczająco, aby mieć swój dom i móc cieszyć się życiem w pełni, bez ciągłych ograniczeń, które stawiasz sobie dzisiaj. I zarabiać pieniądze nie z konieczności, bo trzeba je zarabiać, aby przeżyć i zapłacić rachunki, ale aby zarabianie pieniędzy było twoim wyborem. I aby dzięki temu móc cieszyć się swoim życiem, a nie tylko walczyć od pierwszego do pierwszego.
Którą wersję preferujesz? Której wersji obecnie doświadczasz?

Oszustwo pieniędzy przekazywane jest z pokolenia na pokolenie.

W naszym społeczeństwie podejście, że pieniądze są złe jest oczywista i jeśli tą wersję kupiłeś nie zrobisz kroku do przodu w kierunku czegoś, czego nie lubisz – czyli zarabiania pieniędzy. Dlatego pozostaniesz albo biedny, albo jeśli masz energię skupisz się na walce od pierwszego do pierwszego pracując 20 godzin na dobę przez 7 dni w tygodniu na trzech etatach. Ale twoje życie wcale nie będzie lepsze, niż gdybyś miał pozytywne podejście do pieniędzy, zarabiał je w wystarczających ilościach i był niezależny finansowo.

Ale tego sposobu traktowania pieniędzy nauczyli cię twoi rodzice, a oni z kolei przejęli to od swoich rodziców i dziadków. Temat zarabiania pieniędzy został otoczony czarną chmurą, której ty sam nie masz odwagi rozwiać. Ponieważ nie wiesz jak, ponieważ nie zdajesz sobie nawet sprawy, że ona istnieje.

Czy oddając się negatywnym emocjom w kierunku pieniędzy i tego co jest z nimi związane zastanawiałeś się dlaczego tak robisz i dlaczego innym może zależeć abyś miał takie a nie inne podejście do pieniędzy?

Jakie jest Twoje najmocniejsze limitujące przekonanie względem pieniędzy? Czego takiego nauczyłeś się w przeszłości co może ograniczać Cię w zarabianiu większej ilości pieniędzy? Zostaw komentarz jeśli chcesz poszukać rozwiązań.

Jeśli podoba ci się ten artykuł podziel się koniecznie nim z innymi!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Pobierz praktyczne informacje, które zmienią twoje relacje z pieniędzmi. Dzięki czemu zarabianie będzie łatwiejsze.

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *