Co zrobić aby afirmacje były skuteczne?

Pin It

Afirmacje są używane od wielu wieków. Pozwalają one osiągnąć ludziom wielkie cele. Pomagają zmienić porażki w wielkie sukcesy i całkowicie przeobrazić życie.
Jednak wielu ludzi doświadcza, że afirmacje nie są skuteczne. Co takiego ci ludzie pomijają skoro ich afirmacje nie przynoszą oczekiwanych rezultatów?

Jest kilka powodów, które mają na to wpływ. Każdy z nich zależy od konkretnej sytuacji.
Zacznijmy od tego jaki jest cel afirmacji.

Podstawowym celem jakie mają mieć skuteczne afirmacje to przekazanie wiadomości od umysłu świadomego do podświadomości.

To podświadomość posiada zdolność, aby obrócić w rzeczywistość to, w cokolwiek się wierzy. Dopóki podświadomość nie uwierzy w afirmowaną rzeczywistość nasz afirmowany cel się nie zrealizuje. A ty będziesz myślał, że afirmacje są nieskuteczne.

Zadaniem afirmacji jest przekazać wiadomość do podświadomości tak, aby ta uwierzyła, że afirmowany cel jest prawdziwy. Afirmacje mają możliwość zaprogramowania podświadomości.  Dzieje się tak dlatego, że podświadomość nie zna różnicy między tym co jest prawdziwe, a tym, co jest fantazją.

Jak gdy na przykład oglądasz film i śmiejesz się z jakiejś sceny, lub płaczesz podczas innej twoja podświadomość utożsamia się uczuciowo z bohaterami filmu – nawet jeśli film jest po prostu fikcją.

Innym przykładem może być cytryna i jej smak – przecież wiesz jaki jest, nie jeden raz ją smakowałeś.
Czujesz jak po tym zdaniu twoja podświadomość zaczęła produkować dodatkowe pokłady śliny? Czy czujesz w ustach kwaśny smak cytryny?

Jak widzisz to, o czym myślimy ma bezpośredni wpływ na naszą podświadomość, która nie rozróżnia fikcji od realnego racjonalnego świata.

Afirmacje i ich sekret działania

Dobre afirmacje są jak nasiona, które siejemy w naszym ogrodzie na wiosnę. Aby afirmacje były skuteczne należy je odpowiednio przygotować. Jednak jeszcze ważniejszym elementem jest gleba pod te nasiona czyli nasz umysł.
Aby plony obrodziły musimy odpowiednio przygotować nasz ogród zanim posiejemy warzywa na wiosnę.

Na samym początku musimy właściwie przygotować ziemię po zimie usuwając zielsko i nawożąc ziemię. Podobnie też musimy przygotować nasz umysł na przyjęcie afirmacji. Przecież jeśli chcesz aby warzywa w ogóle urosły w twoim ogrodzie, abyś się mógł cieszyć z dobrych zbiorów nie sadzisz ich w ogrodzie pełnym chwastów i w nieprzygotowanej ziemi.

Afirmacje

Aby afirmacje były skuteczne pamiętaj aby przygotować na nie swój umysł tak, by przyniosły ci one jak najwięcej owoców.

Twój umysł może być pełen chwastów, czyli limitujących przekonań, które rosły tam od wielu lat. I nawet jeśli będziesz siał nowe nasiona afirmacjami w tę zachwaszczoną glebę i oczekiwał, aby wykiełkowały pamiętaj, że afirmacje będą miały bardzo silną konkurencję w postaci starych nawyków, czy limitujących przekonań.

Afirmacje_chwasty

Limitujące przekonania są jak wybujałe chwasty, głęboko zakorzenione w glebie, których nie możesz się pozbyć. Które wyrywasz, a one ponownie wypuszczają swoje kłącza. I jeśli nawet w tym gąszczu nasionom afirmacji uda się wykiełkować muszą one konkurować o pokarm i o światło z chwastami. I nie mają one raczej szans.

To osłabia prawdopodobieństwo sukcesu. Aby to zmienić zacznij spoglądać wewnątrz siebie, zacznij identyfikować twoje chwasty czyli niezdrowe przekonania, które są przeciwne afirmacjom. Dzięki temu zrobisz milowy krok i afirmacje, których będziesz używał staną się nareszcie skuteczne.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Pobierz praktyczne informacje, które zmienią twoje relacje z pieniędzmi. Dzięki czemu zarabianie będzie łatwiejsze.

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *