Co to jest strefa komfortu i dlaczego jest ona taka ważna?

Pin It

Jeśli chcesz osiągnąć coś więcej w życiu, jeśli chcesz osiągnąć sukces, to nie ma znaczenia czy jesteś pracowity. Najistotniejsze jest to, do jakiego stopnia jesteś skłonny do myślenia i działania poza czymś co nazywa się: strefa komfortu. Ludzie sukcesu trzymają się z daleka od tej strefy, ponieważ tylko poza nią zachodzą zmiany na lepsze.

Jeśli chcesz, aby w twoim życiu się coś zmieniło i chcesz osiągnąć sukces, ale mimo wszystko odpowiada ci twoja strefa komfortu odzwierciedla to poniższy cytat.
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” – Albert Einstein

Większość ludzi, która osiągnęła swoje cele i sukces w życiu podejmuje ryzyko i wykracza swoim działaniem poza strefę komfortu. Nie możesz zmienić swojej sytuacji robiąc ciągle to samo, musisz zacząć działać w inny sposób. Jeśli nie zaczniesz postępować inaczej niż dotychczas, owoce twoich działań pozostaną takie same jak do tej pory.

Czym jest strefa komfortu? Jest to stan, w którym czujesz się bezpiecznie, komfortowo i jesteś zrelaksowany. Ten stan jest unikany przez ludzi, którzy osiągają sukcesy. W przeciwieństwie do tego, co uważają zwykli ludzie, że w strefie komfortu jest bezpiecznie, ludzie osiągający sukcesy wiedzą jak bardzo jest to niebezpieczne, aby zostać w tym stanie dłużej.
Czytaj dalej, a dowiesz się dlaczego.

Strefa komfortu jest blokadą dla rozwoju

Gdy znajdujesz się w strefie komfortu czujesz się zadowolony i bezpieczny. Bardzo często te dwa zachowania są powodem braku postępu. Obawiamy się dyskomfortu, który ryzykujemy wprowadzając zmiany. Ale obawiając się zmian nie pozwalamy na rozwój.

Strefa komfortu wspiera utrudnienia. Jak już wspomniałem, poprzez niechęć do wyjścia z własnej strefy komfortu blokujesz swój potencjał wzrostu. Jeśli się nie zmieniasz stoisz w miejscu, albo nawet uwsteczniasz się w porównaniu z ewolucją reszty świata.
Gdy blokujesz swój rozwój twoja sytuacja nie zmienia się, lub nawet staje się gorsza. To jest jednym z powodów dlaczego biednym jest źle, a bogaci cieszą się dobrobytem życia. Pierwsi idą przez życie nie opuszczając ani na chwilkę swojej strefy komfortu, natomiast ci drudzy rozwijają się, podejmując ryzyko i działając poza utartymi szlakami.

Strefa komfortu

Przebywając ciągle w strefie  komfortu wspomagasz nudę i niezadowolenie. Niezdolność do wyjścia z tego stanu powoduje reakcję łańcuchową. Pierwszym elementem jest brak poczucia postępu w twoim życiu. Następnie brak postępu powoduje rozwój trudności ze zdwojoną siłą. Czujesz się znudzony swoją sytuacją niezadowolenie z niej zaczyna wzrastać coraz bardziej.
Teraz pewnie wiesz, dlaczego często czujesz się strudzony swoim życiem.

Pasywna wygoda jest często powodem do niezadowolenia, będąc pasywnym nie pozwalasz na postęp w swoim życiu. Nie chcesz pozwolić sobie, aby nowe wspaniałe rzeczy pojawiły się w twoim otoczeniu. Strefa komfortu umacnia negatywizmy.
Kolejnym ubocznym skutkiem zbytniej wygody jest bezczynność. Bezczynność wywołuje z kolei negatywne nastawienie. Bezczynne myślenie wywołuje negatywne postawy i takie też później wybieramy dla nas okoliczności.

Będąc niezadowolonym masz więcej czasu na myślenie, co potęguje i skłania do tworzenia negatywnych myśli. To dlatego im częściej myślisz negatywnie, tym głębiej podążasz tą drogą, a negatywne myśli rodzą jeszcze więcej negatywnych myśli. Ludzie pozostający w strefie komfortu narzekają nieustannie zamiast coś z tym zrobić i stać się proaktywnym, aby zmienić swoje życie.

Strefa komfortu wywołuje brak energii życiowej, wspomaga nas aby funkcjonować bez celu. Nie kierujemy naszej energii na wprowadzanie zmian.
Ponieważ każdego dnia wykonujemy tylko nasze rutynowe czynności otrzymujemy nasze standardowe rezultaty. W naszym życiu nie dzieje się nic specjalnego i ciekawego.

 

Entuzjazm wspiera cię poza strefą komfortu

Czy zauważyłeś może, że ludzie, którzy osiągają sukces są entuzjastycznie nastawieni do wszystkiego i mają pełnię energii do życia? Natomiast osoby, którym niewiele wychodzi mają zazwyczaj kwaśna minę?

Pierwsza grupa skupia się na swoim celu i działa tak, aby go osiągnąć. Druga natomiast nie chce podjąć ryzyka i narzeka na to, że życie jest trudne. Dlatego przebywanie w strefie komfortu prowadzi do niewykorzystanych szans. Ludzie osiągający sukcesy osiągają je, ponieważ zawsze wypatrują okazji, z których mogą skorzystać. Ludzie, którym się nie wiedzie czekają tylko na dogodne okoliczności zamiast je samemu wykreować.

Gdy trwasz w swojej strefie komfortu należysz do grupy, która czeka na rzeczy aż się one same wydarzą. Dopóki nie będziesz podejmować ryzyka nie będziesz w stanie dojrzeć w czymś potencjału. Będąc w strefie komfortu pozostajesz w tyle za tymi, którzy osiągają sukcess. Strefa komfortu ogranicza cię przed osiągnięciem wymarzonego stylu życia.

Jednak gdy zaczniesz osiągać swoje zamierzone cele pomimo związanego z tym uczucia dyskomfortu dojdziesz do wniosku, że w takiej właśnie pozycji opłaca się pozostać.
Wtedy doświadczysz obfitości jakie daje ci życie.

Pamiętaj: jeśli nie wyjdziesz ze swojej strefy komfortu twoje życie nie zmieni się samo.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Pobierz praktyczne informacje, które zmienią twoje relacje z pieniędzmi. Dzięki czemu zarabianie będzie łatwiejsze.

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *