Co to jest coaching?

Pin It

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie: co to jest coaching to bardzo dobrze trafiłeś. Dowiesz się tutaj co to jest coaching i w jaki sposób coach (trener) pracuje ze swoim klientem, aby ten osiągnął zamierzone rezultaty w swoim życiu. I dlaczego warto mieć coacha.

Twoja wydajność i twój sukces przede wszystkim zależą od ciebie i twojego działania. Im człowiek jest bardziej wydajny, tym daje innym większą wartość i konsekwentnie lepiej jest wynagradzany za swoją pracę. Coaching skupia się na tym, by wydobyć z ciebie to, co jest w tobie najlepsze.

Coaching może mieć znaczący wpływ na obudzenie w tobie samorealizacji, na zachęceniu ciebie do rozwoju we właściwym kierunku oraz dążeniu do celu. Coaching asystuje w rozwoju profesjonalistów i liderów oraz pomaga wzmocnić produktywność, zadowolenie z wykonywanego zajęcia czy też kariery. Emocje i samorealizacja są tutaj kluczowymi elementami i są wprost proporcjonalne do tego, czy osiągasz to co chcesz, czy jesteś na etapie stagnacji.

To emocje wpływają na twoją produktywność, zaradność i pomysłowość w dochodzeniu do celów. Coaching pomaga ci dotrzeć do tych emocji i znaleźć w sobie najlepsze podejście i rozwiązanie problemów z jakimi musisz się zmierzyć w danym środowisku.
Dla przykładu w środowisku biznesowym, pomoże ci rozwinąć współpracę z przełożonymi lub klientami.

„Każdy mistrz świata ma coacha” – Jay Conrad Levinson

Co to jest coaching?


Co to jest coaching
?

Coaching to współpraca dwóch ludzi, coach asystuje klientowi w rozwijaniu jego umiejętności, realizowaniu celów i osiąganiu wyników. Używając konkretnych technik wpiera klienta komunikacją werbalną jak i niewerbalną. Coach (czyli trener) pobudza i wspiera twój rozwój, twoją naukę, rozwój zawodowy, a także pomaga i stymuluje zmianę i przenoszenie się na następny poziom.

Coach posiada wiedzę i doświadczenie, pomaga ci odkryć to, czego ty sam nie dostrzegasz. Coach nie jest ani gorszy ani lepszy od ciebie, ale może posiadać więcej niż ty umiejętności, ponieważ koncentrował się kilka lat na konkretnej dziedzinie. I dlatego może nauczyć cię co najmniej kilku wyjątkowych rzeczy, które od razu zmienią twoją wydajność na lepszą, a o których istnieniu ty może nie masz nawet pojęcia.

Czasami coach może przekazać ci nową informację, nowe strategie czy wskazać nowe umiejętności. Wskazuje ci jak osiągać wyniki, które są namierzalne.
Coaching zakłada, że emocje są naturalną rzeczą i poszukuje intencji tych emocji. Jest zaangażowany w twoją teraźniejszość i skupia się na zbudowaniu twojej lepszej przyszłości.

Jednym z istotnych założeń jest to, że każdy jest zdrowy, pozytywny i skupia się na lepszej przyszłości. Coaching pomaga odkryć procesy, które uniemożliwiają osiągnięcie twoich celów i pomaga w nauczeniu się nowych form myślenia, nowych perspektyw, nowego spojrzenia na rzeczywistość, by osiągnąć zdrowie, pozytywizm i wspaniałą przyszłość.


Co to jest coaching NLP?

Szczególnym przypadkiem może tu być praca z coachem NLP (Neuro-linguistic programming) – taki coach potrafi pracować z twoimi dwoma umysłami, z podświadomością oraz umysłem świadomym. Jest to bardzo szczególny coaching ponieważ największe zmiany zachowania w człowieku zachodzą na poziomie nieświadomym. NLP coach wie jak wprowadzić ulepszenia i zmiany w oprogramowaniu twojego uysłu, których rezultatem będą nowe zachowanie i w konsekwencji nowe osiągnięcia.

Techniki NLP wzmacniają twoje wewnętrzne możliwości w kierunku budowania celów i skupianiu się na tym co chcesz osiągnąć.
W przypadku coachingu NLP szybkość zmian potrafi zadziwić klientów. To, że zmiany zachodzą bardzo wolno i na dodatek mogą być trudne i bolesne jest z punku widzenia NLP nieaktualnym paradygmatem. Współpracując z dobrym coachem możesz zmienić swoje nastawienie do otaczającego cię świata w ciągu kilku minut.

Pamiętaj, że zawsze masz kontrolę nad swoimi rezultatami. A decydując się na coaching odkrywasz i uczysz się wykorzystywać swoje najproduktywniejsze strategie, wartości, struktury własnych przekonań, które często nie są wykorzystywane w optymalny sposób.

W przypadku pracy z karierą coach pomaga ci znaleźć się w miejscu, które jest najlepsze jeśli chodzi o twoją teraźniejszość i przyszłość. Jeśli twoim celem jest stanie się przedsiębiorcą czy właścicielem biznesu coach NLP posiada narzędzia, aby wesprzeć cię w osiągnięciu tego celu.

Pomoże ci on w usprawnieniu procesów wewnętrznych, które w najkrótszy sposób prowadzą do obranych przez ciebie celów eliminując jednocześnie blokady powstrzymujące cię przed ich osiągnięciem. Poprzez nauczenie się kontrolowania swoich procesów wewnętrznych masz możliwość osiągnięcia tego, co ludzie sukcesu robią nieświadomie i co przychodzi im naturalnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Pobierz praktyczne informacje, które zmienią twoje relacje z pieniędzmi. Dzięki czemu zarabianie będzie łatwiejsze.

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *