Chcesz coś zmienić w życiu i się nie udaje?

Pin It

Często na pewno chciałbyś coś zmienić w życiu, ale nie bardzo ci to wychodzi.
Jeśli nie udaje ci się osiągnąć czegoś, nad czym pracujesz istnieje oczywiście tego przyczyna. I to bardzo prosta. Odnieśmy się na przykład do postanowień noworocznych. Są to często bardzo twarde postanowienia, w których zamierzałeś zdecydowanie wytrwać, aby osiągnąć swoje cele.

Niestety jednak, po krótkim czasie, (który dla każdego będzie inny – może to być kilka dni albo kilka tygodni) wszystko rozchodzi się po kościach, silne nie tak dawno postanowienie staje się historią, a ty wracasz do swoich poprzednich zachowań.

Jeśli czujesz, że utknąłeś w jakiejś dziedzinie życia, wdrożenie zmian się nie udaje, a ty powtarzasz nadal niezdrowe zachowania w swoim życiu, pracy, czy też biznesie ma to oczywiście swoją przyczynę.

Coś zmienić w życiu

Dlaczego tak się dzieje, że trudno jest coś zmienić w życiu?

Uczenie się i wdrażanie nowych zachowań musi odbywać się na poziomie nieświadomym. To umysł nieświadomy, który często też nazywamy podświadomością, jest odpowiedzialny za nasze długoterminowe działanie i operowanie z poziomu nawyku.

Jest takie powiedzenie w języku angielskim:

Your conscious mind is the ‘goal-setter’ while your unconscious mind is the ‘go-getter’!

Możemy to przetłumaczyć na język polski w ten sposób:

Twój umysł świadomy ustala cel ale to twój umysł nieświadomy go osiąga!

Aby osiągnąć zamierzone i ustalone cele, aby coś zmienić w życiu musisz mieć wsparcie wszystkich części siebie samego. Dopóki tak się nie stanie twoje cele będą poza zasięgiem, a praca nad nimi i ich realizacja będzie harówką.

Twój umysł nieświadomy (podświadomość) operuje na zainstalowanych programach przetrwania. Jego najważniejszym zadaniem jest dbanie o twoje bezpieczeństwo.

Jeśli na przykład jednym z twoich limitujących przekonań jest to, że pieniądze są złe każdy przypływ gotówki będzie traktowany przez twój umysł nieświadomy jako zagrożenie. A resztę już pewnie znasz: pieniądze “rozpłyną” się same, a ty znowu nie będziesz wiedział jak to się stało. Pieniądze były, a teraz ich znowu nie ma.

Dlatego tak ważnym jest aby oba twoje umysły, ten świadomy i ten nieświadomy miały te same przekonania względem celów i aby wspierały się nawzajem. Dopóki umysł nieświadomy nie będzie funkcjonował według zdrowych przekonań względem tego co chcesz osiągnąć i wspierał twojego celu, osiągnięcie go będzie nieustanną walką.


Przeciąganie liny

Zapewne kojarzysz zabawę w przeciąganie liny. Tak to właśnie wygląda wewnątrz ciebie. Konfliktujące ze sobą grupy przekonań zabierają twoją energię do działania, poruszają się kilka kroków w przód, kilka kroków w tył. A ty sam nie poruszasz się w ogóle do przodu, zewnętrznie stoisz w miejscu, cel nie zostaje osiągnięty, a energię zużywasz tylko i wyłącznie na ten konflikt wewnętrzny.

Dlatego: dopiero gdy oba umysły będą w tej samej drużynie będziesz poruszał się w kierunku celu. Wtedy nie będzie przeciągania liny, nie będzie trzeba się szarpać z niewidocznym.

To na pewno funkcjonuje już gdzieś wewnątrz ciebie w ten sposób. Wystarczy, że przyjrzysz się dziedzinom życia, w których osiągasz sukcesy. Tam właśnie oba umysły się wspierają.

Czas aby to zmienić w pozostałych dziedzinach. Tam, gdzie to w tej chwili w ogóle nie działa jeśli chcesz coś zmienić w życiu.
Pamiętaj, że to zależy tylko od ciebie.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Pobierz praktyczne informacje, które zmienią twoje relacje z pieniędzmi. Dzięki czemu zarabianie będzie łatwiejsze.

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Pin It

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *